Bez ohledu na to, co si o tomto nejstarším řemesle každý myslí, přijetí zákona o prostituci rozděluje společnost. Objevují se nepodložená fakta, výmluvy nebo zažité předsudky, proč to nejde. Přitom ve skutečnosti existuje přinejmenším sedm důvodů, proč by prostituce měla být legální.
Podívejme se nejdříve do historie
První zmínka o rituálech prostituce se podle serveru theamsterdamredlightdistricttour.com váže k datu kolem 3000 před Kristem ve starověkém městě Uruk, podle nějž byl pojmenován Irák. Žena zvaná Lillith byla nejvyšší kněžkou Inanna chrámu a jejím úkolem bylo dostat muže z ulice. Rituály, kterých se účastnila, byly později považovány za rituály prostituce.
První legalizace prostituce byla uzákoněna legislátorem Solonem Athénským už 594 let před Kristem, a to ze dvou důvodů. „Prvně ochránit manželství a předcházet cizoložství. Za druhé k neomezené spokojenosti všech mimomanželských tužeb.“ Tak to uvádí web theamsterdamredlightdistricttour.com
Podle wikipedie byla prostituce legální a licencovaná také ve starověkém Římě. Prostitutky byly buď z řad otroků nebo osvobozených či emancipovaných žen (freedwomen). Podle Římského zákona byli otroci majetkem vlastníka. I freedwomen byly často nucené k prostituci. Prostituce byla regulována především pro maximalizaci zisku než kvůli morálním důvodům. Zároveň také fungovala registrace pro zjednodušení, a to v kanceláři pro Římskou veřejnost.
V dnešní době je prostituce v Evropě legalizována v Holandsku a Německu. V Holandsku mohou ženy, event. muži, pracovat na vybraných místech: prostituce ve výlohách, v klubu nebo v rámci eskortu, v masážním salóně a doma
Proč by měla být prostituce legální celosvětově?
Přečtěte si celý článek nerušeně s předplatným PREMIUM.
Neomezený přístup k našemu obsahu. Články, galerie.
PREMIUM
předplatné, které vás obohatí
pouze 39 Kč/měsíc
zrušte kdykoliv bez závazků.
Už mám předplatné - přihlásit se.